Publikowanie artykułów

Redakcja czasopisma Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przyjmuje do publikacji teksty poświęcone problematyce oświatowej.

Zamieszczamy na naszych łamach artykuły służące wymianie doświadczeń zawodowych w zakresie: dydaktyki, wychowania, zarządzania szkołą.

  • Zachęcamy Państwa do dzielenia się innowacjami edukacyjnymi, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, sposobami radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi.
  • Oczekujemy tekstów poświęconych edukacji widzianej z perspektywy pokoju nauczycielskiego, ale także rozumianej jako długofalowy proces kształcenia.
  • Warto inspirować się wzajemnie, upowszechniając wnioski z własnych badań i obserwacji, polecać wartościowe działania edukacyjne także poza murami szkoły.

 

Uwagi dotyczące redagowania tekstów

  1. Wybierając problematykę i sposób jej ujęcia należy pamiętać, że założonym adresatem naszego czasopisma jest przede wszystkim nauczyciel-praktyk.
  2. Forma wypowiedzi powinna konsekwentnie realizować wymagania wybranego gatunku (artykuł, felieton, wywiad, recenzja, itp.).
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do korekty językowej tekstów, wynikającej z norm poprawnościowych, do zmiany tytułu, wprowadzenia śródtytułów oraz lidu.
  4. Ewentualne zmiany w układzie treści, skróty - w przypadku obszerniejszych artykułów, korekta stylu, wynikająca z dbałości o komunikatywność, będą konsultowane z autorem/autorką.
  5. Do artykułu prosimy dołączyć krótką notę o sobie (np. Jan Nowak – psycholog, doktorant w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu; pracuje w I LO w Gnieźnie) oraz zdjęcie w formacie 6 cm x 4,5 cm, o rozdzielczości 300 dpi.
  6. Materiały graficzne (zdjęcia, ilustracje) należy przesłać w osobnych plikach.
  7. Rozmiar tekstu uzależniony jest od tematyki podejmowanej przez Autorkę/Autora. Najlepiej objętość artykułu uzgodnić z redakcją. Optymalna długość tekstu wynosi około 4 500 znaków ze spacjami (dwie strony w naszym czasopiśmie). Teksty dłuższe ¦ maksymalnie do 7 000 znaków ze spacjami. Teksty krótsze: na 2 500/3 500/4 700 ¦ w zależności od materiału graficznego.

 

Uwaga!

Nadesłany materiał nie może naruszać praw autorskich w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904).

Konsultacje na temat materiałów proponowanych do publikacji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00,
Joanna Marchewka, tel. 61 858 47 64 lub 508 381 651.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.